درباره عمل لیزیک در گیلان

عمل لیزیک در گیلان : عمل لیزیک ( Lasik surgery ) ؛ نوعی جراحی لیزری چشم است که توسط لیزر اکسایمر انجام می گیرد و هدف از انجام آن ، اصلاح و درمان عیوب انکساری چشم یعنی نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم می باشد.

از عمل لیزیک ، می توان به عنوان جایگزینی برای عینک یاد کرد که به حذف دائمی عینک دور می انجامد تا جایی که افراد با انجام این جراحی ، می توانند برای عینک دور را کنار گذاشته و از محدودیت های آن رهایی یابند.

عمل لیزیک نیز همچون سایر اعمال جراحی لیزری چشم ، به تغییر شکل قرنیه و تصحیح شکل آن می پردازد تا بدین ترتیب زمانی که نور به چشم وارد می گردد ، قادر باشد بر روی شبکیه به خوبی متمرکز شود. جراحی لیزیک یک عمل سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی است که بیمار ، طی آن دردی حس نمی کند . این جراحی ، حدودا 15 دقیقه به طول می انجامد و ماحصل آن بهبود بینایی بدون نیاز به استفاده از عینک یا لنز می باشد.

نتایج عمل لیزیک ، تقریبا در طول 24 ساعت ابتدایی پس از عمل ، نمایان می گردد.

از دکتر سیامک ریاضی ، می توان به عنوان یکی از برترین و برجسته ترین متخصصان چشم گیلان یاد کرد که در زمینه تمامی جراحی های درمانی حوزه چشم اعم از عمل لیزیک در گیلان توانسته اند تاکنون نتایج درخشانی را در کارنامه کاری خود به ثبت برسانند.

عمل لیزیک در گیلان

شرایط لازم برای انجام عمل لیزیک چیست ؟

افراد در صورتی مجاز به انجام عمل لیزیک می باشند که از شرایط ذیل برخوردار باشند :

  • دچار نزدیک بینی ، دوربینی یا آستیگماتیسم باشند.
  • قرنیه آن ها از ضخامت کافی برخوردار باشد.
  • دارای حداقل ۱۸ سال سن و حداکثر ۵۰ سال سن باشند.
  • نمره چشم آن ها در طول یکسال گذشته ، تغییر نکرده باشد.
  • در دوران بارداری نبوده و دوران شیر دهی به پایان رسیده باشد.
  • به بیماری های چشمی اعم آب مروارید ، قوز قرنیه ، خشکی چشم و رتینوپاتی دیابتی دچار نباشند.

دکتر سیامک ریاضی از بهترین پزشکان جراح و متخصص چشم در گیلان می باشند که انجام کلیه جراحی های لیزری چشم را به بهترین نحو ممکن به انجام می رسانند ؛ شما عزیزان برای انجام عمل لیزیک در گیلان می توانید با اطمینان خاطر به مطب ایشان مراجعه فرمایید.

نحوه انجام عمل لیزیک چشم چگونه است ؟

همانطور که اشاره شد عمل لیزیک ، یک عمل سرپایی و ساده است ؛ این عمل جراحی در یک روز قابل انجام می باشد.

پیش از شروع عمل لیزیک ؛ جهت پیشگیری از بروز هر گونه ناراحتی و درد در حین عمل ، قطره بی حسی در چند مرحله در چشم بیمار ریخته خواهد شد. ( در مواردی که بیمار با استرس شدید مواجه است ، پزشک ممکن است داروی آرامبخش به بیمار تجویز نماید )

عمل لیزیک در گیلان

پس از بی حس نمودن چشم ، ابتدا لایه نازکی از سطح قرنیه چشم به کمک میکروکراتوم یا لیزر فمتوسکند براشته شده و چشم تحت اشعه لیزر اکسایمر قرار می گیرد و اصلاحات مورد نظر بر روی آن اعمال گردد.

لازم به ذکر است که در طول عمل لیزیک برای باز نگاه داشتن پلک ، از دستگاهی موسوم به اسپکولوم استفاده می شود.

جراح و متخصص چشم ، در جراحی لیزیک با استفاده از یک ابزار جراحی تحت عنوان میکروکراتوم ویا لیزر فمتوسکند برشی مدور به نام فلپ در قرنیه ایجاد می نماید.در مرحله بعد فلپ برداشته شده و شکل قرنیه به کمک لیزر اگزایمر اصلاح می شود.

پزشک ؛ در تمام طول جراحی ، چشم های بیمار را از طریق میکروسکوپی مخصوص تحت نظر دارد.

در این مرحله ، از شما خواسته می شود برای بازه زمانی کوتاهی به محل خاصی از یک منبع نوری سبز یا قرمز خیره شوید تا پالس های نور به قرنیه تان ارسال گردد.

لیزر ، با بهره وری از اشعات نور ماوراء بنفش و با حذف مقادیر میکروسکوپی از بافت قرنیه ؛ بدون این که ایجاد درد ، خونریزی یا سوزش نماید ، سبب تغییر شکل آن شده و بدین ترتیب میزان بینایی را بهبود می بخشد. ( البته فرد فشار مختصری را بر روی چشم خود احساس خواهد کرد. )

زمان بهبودی و ثبات بینایی پس از عمل لیزیک ، تقریبا بین چند روز تا چند هفته متغیر است.