عمل بلفاروپلاستی

برای برطرف کردن افتادگی ابرو، پلک ها و دستیابی به ظاهری شاداب تر و زیباتر می توان از انجام جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی که یکی از شایع ترین جراحی های زیبایی است بهره گرفت.

موارد ژنتیکی و افزایش سن عواملی هستند که موجب تغییرات ذکر شده در پلک ها و ابرو می شوند ، در برخی از موارد شدت این تغییرات به حدی زیاد است که عملکرد بینایی فرد را مختل کرده و موجب انسداد میدان دید آن ها خواهد شد.

در جراحی زیبایی پلک ؛ پوست و عضله اضافی برداشته شده ، چربی های دو طرف تنظیم شده و موقعیت پلک ها اصلاح می گردد و در نهایت ، تمامی این عوامل منجر به بهبود ظاهر پلک ها می شود.

 

لازم به ذکر است که نتایج حاصل شده از بلفاروپلاستی در اغلب موارد تا آخر عمر در فرد باقی می ماند.

جراحی پلک ممکن است به طور همزمان با جراحی های زیبایی دیگری ؛ همچون بالا کشیدن ابرو ، کشیدن پوست صورت یا تزریق بوتاکس انجام شود.

دکتر ریاضی از برجسته ترین پزشکان جراح و متخصص چشم می باشند که از ایشان در استان گیلان ، به عنوان بهترین جراح چشم گیلان یاد می شود ؛ دکتر ریاضی با تبحر و تجربیات فراوانی که طی سال های طبابت شان ، در زمینه انواع جراحی پلک و چشم کسب نموده اند می توانند بهترین نتایج را از انجام عمل بلفاروپلاستی یا به عبارتی حراخی پلک به ارمغان آورند.

جراحی پلک فوقانی

در جراحی زیبایی پلک بالا ؛ کیسه های چربی که موجب ایجاد ظاهر پف کرده در بالای پلک ها شده اند و همین طور پوست اضافی پلک ، حذف می شود. همچنین در صورت وجود افتادگی در پلک ها می توان این مشکل را در حین بلفاروپلاستی پلک فوقانی برطرف نمود.

در روش جراحی زیبایی پلک فوقانی ؛ پزشک اقدام به ایجاد برشی موازی در میان چین های طبیعی موجود در پوست پلک نموده و سپس یک قسمت هلالی شکل از عضلات زیر پوستی ، پوست و به طور تقریبی تمامی چربی های اضافی این ناحیه را بر می دارد.

بلفاروپلاستی

جراحی پلک تحتانی

افزایش سن موجب می شود لایه ای که وظیفه نگهداری چربی حدقه را دارد شل شود ، این موضوع منجر به ایجاد پف در زیر چشم ها خواهد شد.
کاهش یافتن قوام تاندون های پلک هم موجب شل شدن پلک شده و همچنین پرکاری عضلات موجود در زیر چشم باعث ایجاد چین و چروک زیر چشم می گردد.

اغلب متقاضیان جراحی زیبایی پلک از داشتن ظاهر غمگین و خسته ناشی از وجود کیسه های چربی زیر چشم شکایت دارند ، با انجام بلفاروپلاستی پلک تحتانی ؛ قسمتی از پوست پلک زیرین برای برطرف کردن حالت پف کردگی پلک ها برداشته می شود. رفع پف زیر چشم و ایجاد تمامی این تغییرات ، در مجموع موجب ایجاد ظاهری جوان تر برای افراد می شود.
در این روش متخصص چشم بدون دستکاری پوست و از طریق ایجاد برش در ناحیه پشت پلک تحتانی ، اقدام به برداشتن کیسه های چربی زیر پلک می نماید.

بلفاروپلاستی

تکنیک عمل بلفاروپلاستی

این روش معمولاً به شکل سرپایی و در بیمارستان یا کلینیک انجام می شود و نیازی به بستری شدن فرد ندارد.
زمان لازم برای جراحی زیبایی پلک با توجه به این که بلفاروپلاستی بر روی پلک پایین ، بالا یا هر دو پلک انجام می شود متفاوت می باشد.

در اغلب موارد برای انجام این جراحی زیبایی از بی حسی موضعی استفاده می شود ، ولی در برخی موارد با صلاحدید پزشک و با توجه به وضعیت بیمار این امکان وجود دارد که بیمار به طور کامل بیهوش گردد.