بلفاروپلاستی

برای برطرف کردن افتادگی ابرو، پلک ها و دستیابی به ظاهری شاداب تر و زیباتر می توان از انجام جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی که یکی از شایع ترین جراحی های زیبایی است بهره گرفت.

موراد ژنتیکی و افزایش سن عواملی هستند که موجب تغییرات ذکر شده در پلک ها و ابرو می شوند، در برخی از موارد شدت این تغییرات به حدی زیاد است که عملکرد بینایی فرد را مختل کرده و موجب انسداد میدان دید آن ها خواهد شد.

در این روش از جراحی زیبایی، پوست و عضله اضافی برداشته شده، چربی های دو طرف تنظیم شده و موقعیت پلک ها اصلاح می گردد، تمامی این عوامل منجر به بهبود ظاهر پلک ها می شود.

لازم به ذکر است که نتایج حاصل شده از بلفاروپلاستی در اغلب موارد تا آخر عمر در فرد باقی می ماند.

جراحی پلک ممکن است به طور همزمان با جراحی های زیبایی دیگری همچون بالا کشیدن ابرو، کشیدن پوست صورت یا تزریق بوتاکس انجام شود.

 

بلفاروپلاستی

 

جراحی پلک فوقانی

در این روش از جراحی زیبایی پلک، کیسه های چربی که موجب ایجاد ظاهر پف کرده در بالای پلک ها شده اند و همینطور پوست اضافی پلک حذف می شود، همچنین در صورت وجود افتادگی در پلک ها می توان این مشکل را در حین بلفاروپلاستی پلک فوقانی برطرف نمود.

در روش جراحی زیبایی پلک فوقانی پزشک اقدام به ایجاد برشی موازی در میان چین های طبیعی موجود در پوست پلک نموده و سپس یک قسمت هلالی شکل از عضلات زیر پوستی، پوست و به طور تقریبی تمامی چربی های اضافی این ناحیه را بر می دارد.

جراحی زیبایی پلک تحتانی

افزایش سن موجب می شود لایه ای که وظیفه نگهداری چربی حدقه را دارد شل شود، این موضوع منجر به ایجاد پف در زیر چشم ها خواهد شد.
کاهش یافتن قوام تاندون های پلک هم موجب شل شدن پلک شده و همچنین پرکاری عضلات موجود در زیر چشم باعث ایجاد چین و چروک زیر چشم می گردد.

اغلب متقاضیان جراحی زیبایی پلک از داشتن ظاهر غمگین و خسته ناشی از وجود کیسه های چربی زیر چشم شکایت دارند، با انجام بلفاروپلاستی قسمتی از پوست پلک زیرین برای برطرف کردن حالت پف کردگی پلک ها برداشته می شود. ایجاد تمامی این تغییرات، در مجموع موجب ایجاد ظاهری جوان تر برای افراد می شود.
در این روش متخصص چشم بدون دستکاری پوست و از طریق ایجاد برش در ناحیه پشت پلک تحتانی، اقدام به برداشتن کیسه های چربی زیر پلک می نماید.

تکنیک عمل بلفاروپلاستی

این روش معمولاً به شکل سرپایی و در بیمارستان یا کلینیک انجام می شود و نیازی به بستری شدن فرد ندارد.
زمان لازم برای جراحی زیبایی پلک با توجه به اینکه بلفاروپلاستی بر روی پلک پایین، بالا یا هر دو پلک انجام می شود متفاوت می باشد.

در اغلب موارد برای انجام این جراحی زیبایی از بی حسی موضعی استفاده می شود ولی در برخی موارد با صلاحدید پزشک و با توجه به وضعیت بیمار این امکان وجود دارد که بیمار به طور کامل بیهوش گردد.

 

بلفاروپلاستی

 

جراحی زیبایی ابرو

ابروها ممکن است به دلایل مختلفی افتاده شده و بر روی زیبایی چهره و چشم ها تاثیر زیادی بگذارند.

با بالا رفتن سن معمولاً بافت های نگهدارنده چشم ها شل شده و به همین دلیل قسمت فوقانی پوست قوام خود را از دست می دهد، در چنین حالتی پوست افتاده شده و اگر میزان افتادگی خیلی شدید باشد باعث بروز چین های بسیار عمیق در ناحیه پیشانی شده و میدان دید فرد را محدود می کند.

افتادگی ابروها موجب آویزان شدن پوست پلک و در نهایت شدت یافتن پف و افتادگی پلک های می شود.

همانطور که می دانید زاویه ابروها تاثیر بسزایی در زیبایی و جذابیت فرد دارد، با انجام این جراحی می توان با قرار دادن ابرو ها در زاویه مناسب به گیرایی بیشتر چشم ها و چهره فرد کمک کرد.

جراحی زیبای ابرو (لیفت ابرو)

برش های لازم برای انجام جراحی لیفت ابرو در میان موها و پشت خط رویش آن ها ایجاد می شود، به همین دلیل محل ایجاد برش به هیچ وجه بعد از انجام این جراحی زیبایی قابل مشاهده نخواهد بود.